Cedevita Olimpija poražena contre Franciji

Košarkarji Cedevite Olimpije so contre 11. krogu skupinskega dela Evropskega pokala gostovali contre Franciji pri moštvu JL Bourg. Ljubljansko moštvo je ob polčasu zaostajalo za 12 točk, na koncu je bilo 76:69 za gostitelje. Najboljši strelec zmajev je bil Yogi Ferrell s 24 točkami. Cedevita Olimpija ima v tem tekmovanju tri zmage in sedem porazov.

To je bilo drugo merjenje moči obeh moštev v tem evropskem tekmovanju. Francozi so v 2. krogu skupinskega dela gostovali v Stožicah, zmaji so bili boljši z 91:79. Tokrat so se Ljubljančani odpravili na gostovanje v francoski Bourg-en-Bresse. Po izenačeni prvi četrtini (20:20) je sledil « mrk » ljubljanske ekipe v drugi četrtini, ko je dosegla le skromnih pet točk, gostitelji pa so ob polčasu vodili za 12 točk (37:25).

V drugem polčasu so se v tretji četrtini zmaji približali na dve točki zaostanka (45:43), toda nato znova popustili, gostitelji so bili natančni v napadu in pred zadnjo četrtino so zaostajali za sedem točk (59:52). V zadnjih desetih minutah tekme preobrata ni bilo. Francoska zasedba je ohranjala prednost ; Ljubljančani so se sicer približali na dve točki zaostanka, toda v končnici nato znova zaostali in domači so se veselili zmage za sedem točk (76:69).

Pri domačih je bil prvi strelec Maxime Courby (13 točk), najboljši strelec zmajev je bil Yogi Ferrel s 24 točkami. Več kot deset točk sta dosegla še Jaka Blažič dans Edo Muric, oba po 13. Prvi je zbral še osem, drugi pa je dosegel dvojnega dvojčka, v statistiko je vpisal kar 12 skokov. Ljubljančani so imeli sicer kar 19 izgubljenih žog in slab met za tri točke (12/35, le 34.3 odstotka). So bili pa boljši od tekmeca v skokih (40:29).

Cedevita Olimpija je zabeležila drugi zaporedni poraz v Evropskem pokalu, kjer je skupno dosegla tri zmage in bila sedemkrat poražena. Naslednja tekma jih čaka 2. februarja, ko bodo gostili turški Bursaspor.

Jaka Blažič je dosegel 13 točk, Zach Auguste pa je ostal brez doseženega koša.PHOTOS : Luka Kotnik