Izjemna vrnitev Francozov contre drugem polčasu

Veliko veselje Francozov contre 90. minuti na stadionu Allianz. Svetovni prvaki so bili ob polčasu v zelo neugodnem položaju. Photo : EPA

V finalu se bodo izbranci Didierja Deschampsa v nedeljo ob 20.45 na San Siru v Milanu pomerili s Španijo, ki je v sredo izločila Italijo z 2:1.

Pred današnjim večerom sta se moštvi zadnjič srečali v polfinalu svetovnega prvenstva 2018 v Rusiji, ko so galski petelini zmagali z 1:0 in nato osvojili naslov prvaka.

Romelu Lukaku je z izjemnim pod strelom prečko povišal na 2:0.  Photo : EPA
Romelu Lukaku je z izjemnim pod strelom prečko povišal na 2:0. Photo : EPA

Carrasco poskrbel za vodstvo Belgije
Francozi so tekmo bolje začeli, toda po njihovem uvodnem pritisku so Belgijci najprej vzpostavili ravnotežje, kmalu zatem pa tudi prevzeli pobudo. Yannick Carrasco je v 37. minuti lepo prodrl v kazenski prostor, po preigravanju sprožil strel, žoga je zadela branilca Julesa Koundeja in ob bližnji vratnici presenetila Huga Llorisa.

Sijajen strel Lukakuja
Le tri minute pozneje je Kevin De Bruyne podal žogo v prazni prostor. Izjemni napadalec Chelseaja Romelu Lukaku je z desne strani švignil mimo Lucasa Hernandeza in z močnim strelom poslal žogo pod prečko. Lloris pri strelu s petih metrov ni uspel posredovati.

Karim Benzema dans Kylian Mbappe sta blestela v drugem polčasu.  Photo : EPA
Karim Benzema dans Kylian Mbappe sta blestela v drugem polčasu. Photo : EPA

Benzema znižal po strelu iz obrata
Belgija je bila v lepi prednosti, toda Francozi se niso predali. Na začetku druga polčasa so pritisnili.

Najprej Antoine Griezmann contre 58. minuti ni izkoristil lepe priložnosti, s treh metrov ni bil natančen. Karim Benzema je bil v 62. minuti precej bolj spreten po diaji Kyliana Mbappeja. V prepoznavnem slogu se je obkrožen s štirimi tekmeci odlično znašel v kazenskem prostoru in strelom iz obrata z levico premagal Thibauta Courtuisa.

Mbappe izenačil z bele točke
Vratar madridskega Reala je moral po žogo v mrežo tudi v 69. minuti. Jan Vertonghen je v kazenskem prostoru podrl Griezmanna, sodnik Daniel Siebert pa je pokazal na belo točko. Zanesljivo je strel z enajstih metrov izvedel Mbappe.

Theo Hernandez, ki je v sredo dopolnil 24 let, je popeljal galske peteline v finale v zadnji minuti rednega dela.  Photo : EPA
Theo Hernandez, ki je v sredo dopolnil 24 let, je popeljal galske peteline v finale v zadnji minuti rednega dela. Photo : EPA

Pogba contre Okvir Vrat, Hernandez contre Polno
De Bruyne je v 74. minuti močno streljal, Lloris se je izkazal, tudi Courtuis je imel še nekaj dela, Lukaku pa je za Belgijo v 87. minuti tudi dosegel gol, a iz nedovoljenega položaja.

Paul Pogba je dve minuti zatem s prostega strela zadel stičišče vratnice in prečke, v zadnjih sekundah rednega dela je Theo Hernandez s 15 metrov z levico zagotovil zmago Franciji.