Švedi po drami v zadnji minuti izločili Norvežane

Nepopustljivi Švedi so si polfinale prigrali v zadnjih trenutkih tekme. Photo : EPA

Španci so se morali popoldne zelo potruditi proti že odpisanim Poljakom, ki so v skupini II osvojili le točko. Na koncu so zmagali zgolj za gol, bilo je 28:27. Začetek sicer ni kazal na to, saj so si hitro priborili štiri gole prednosti (6:2). A Poljaki se niso dali, tekmecem so ves čas dihali za vrat, nekajkrat izenačili, v prednosti pa niso bili nikoli. V zadnji minuti so imeli dvakrat priložnost, da bi iztržili točko, a se je obakrat izkazal španski vratar Rodrigo Corralès.

Augustin Casado dans Ferran Sole sta pri zmagovalcih zbrala štiri zadetke, Corrales je imel osem obramb. Arkadiusz Moryto je bil s šestimi goli najboljši strelec Poljske.

Norveška zapravila veliko prednost
V večernem obračunu sta se za drugo polfinalno vstopnico iz skupine II contre neposrednem obračunu contre Bratislavi udarili Norveška à Švedska. Norvežani so si do polčasa prigrali pet golov prednosti in kazalo je, da se bodo gladko uvrstili v polfinale kot zmagovalci skupine.

Toda Švedi so v drugem polčasu pokazali zobe. Počasi so topili prednost sosedov in jih v sami končnici tudi ujeli, čeprav so zaostajali (18:22). Dobro dve minuti pred koncem so izenačili izid na 23 in nato dosegli zmagoviti zadetek, ki jih je popeljal v polfinale. Junak srečanja je bil Valter Chrintz z odločilnim golom 15 sekund pred koncem iz sedemmetrovke. Po izidu 2:1 je bilo to njihovo drugo vodstvo na srečanju. Norvežani so imeli še priložnost za izenačenje, toda Sandre Sagosen je štiri sekunde pred koncem zadnji strel na tekmi zgrešil.

Prva strelca sta bila Chrintz en norvégien Harald Reinkind s po šestimi goli.

V sredo bo padla odločitev o drugem polfinalistu v skupini I v Budimpešti. Ob predpostavki, da bo Islandija popoldne premagala Črno goro, mora zvečer Francija premagati Dansko, sicer se bodo morali olimpijski prvaki posloviti od turnirja. Prenos tekme bo na TV SLO 2 dans MMC-ju.